Eksperci

Witold Andraczek

Praktyk z 15-letnim doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach (między innymi: General Motors, Valeo, Autoneum, Vlassenroot) w różnych branżach (motoryzacja, AGD, przemysł ciężki) i w różnych obszarach zakupowych (materiały pośrednio produkcyjne, surowce i komponenty oraz jakość zakupów). Inżynier, MBA, HR Business Partner oraz Certyfikowany Trener Businessu. Czerpiąc z doświadczeń uzyskanych podczas pracy w organizacjach o dojrzałej i globalnej strukturze zakupowej, tworzył od podstaw dział zakupów oraz strategię rozwoju dostawców i skutecznie wdrażał ją w praktyce w rozwijających się przedsiębiorstwach średniej wielkości.

Anna Chojnacka-Komorowska

Doktor ekonomii z zakresu organizacji rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwie, ponadto także pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydziału Zarządzania i Informatyki o specjalizacji rachunkowość i auditing. W trakcie pracy zawodowej pracowała m.in. dla korporacji międzynarodowych z sektora spożywczego. Od 2004 związana z BDO Advisory. Współpracowała przy realizacji projektów w przemyśle remontowo-produkcyjnym, maszynowym oraz na rzecz spółek z branży usługowych i FMCG.

Arkadiusz Cieślik

Absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Informatyki Automatyki i Elektroniki. Związany z Lean Manufacturing od 2000 r.; długoletni współpracownik włoskiej firmy Consulman SPA (dostawcy m.in. usług dla Fiat Polska), uczestnik warsztatu Toshio Moro z firmy Shingijutsu Shenzehen Co., konferencji Massaki Imai oraz warsztatów Instytutu Kaizen. Posiada wieloletnie doświadczenie w optymalizacji procesów logistyczno – produkcyjnych wg metodologii Lean. Dodatkowo posiada doświadczenie w planowaniu i kontroli międzynarodowych projektów EPC (budowa pod klucz) obiektów tj. elektrownie słoneczne, gazowo – parowe, fabryka bioetanolu.

Michał Hnatiuk

Absolwent Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego, certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst) oraz PRM (Professional Risk Manager). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym, w tym w szczególności ryzykiem finansowym. Jest specjalistą w zakresie rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej. Uczestniczył w realizacji kilku projektów wdrożeniowych dla spółek w przemyśle lekkim, maszynowym oraz z branży FMCG.

Przemysław Nieruchalski

Absolwent menadżerskich studiów podyplomowych "Lean Management" Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, „Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Menedżer HR” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Psychologii stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Trenerów Biznesu Moderatora. Ma doświadczenie w analizie procesów biznesowych oraz wdrożeniach systemów zarządzania w takich branżach jak: produkcja, dystrybucja, sprzedaż, transport, sektor energetyczny i wydobywczy. Rezultaty jego pracy obejmują przede wszystkim poprawę wydajności i  efektywności organizacji, optymalizację kosztów i procesów oraz podniesienie zysków.

Radomir Reszke

Z wykształcenia prawnik i artysta muzyk, a także specjalista w zakresie zarządzania i wyceny nieruchomości. Makler papierów wartościowych. Od 20 lat związany z biznesem w obszarach wsparcia działalności podstawowej - organizacyjnym, administracyjnym oraz zarządzania HR. W przeszłości menedżer w obszarze HR w spółkach jednego z liderów sektora usług zarządzania personelem. Współtwórca organizacyjnej i prawnej strony biznesu oraz procedur jednego z wiodących w kraju dostawców usług HR. Od 2005 roku doradza i prowadzi projekty restrukturyzacyjne. W zakresie oferowanych rozwiązań koncentruje się na strategicznych celach biznesowych działalności podstawowej i doborze adekwatnych narzędzi HR, dostarczając wymierne wyceny korzyści wynikających z ich zastosowania. Specjalizuje się w restrukturyzacjach organizacyjnych, zarządzaniu zmianą, audytach personalnych i wdrażaniu nowoczesnych narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi. Z BDO Advisory związany od wielu lat, gdzie współpracuje w charakterze eksperta przy realizacji zarówno projektów audytowych jak i wdrożeniowych.

Piotr Żarnowiecki

Absolwent Politechniki Częstochowskiej oraz Akademii "Lean Lidera" przy Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Inżynier ze specjalizacją mechaniki i budowy maszyn, a także specjalista w zakresie spawalnictwa. W spółce BDO Advisory odpowiada za zarządzanie wybranymi projektami wdrożeniowymi. Większość projektów realizował dla spółek z przemysłu lekkiego, ale też w innych obszarach. Pełnił funkcje kierownicze w firmach Klientów.