W dynamicznie rozwijającym się świecie, szkolenia pracowników coraz częściej nie są opcjonalnym wyborem dla pracodawców, a koniecznością. Jeżeli chcą, by ich firma była konkurencyjna na rynku, inwestowanie w pracowników i ich kompetencje jest niezbędne. Dlaczego warto się na to zdecydować? Przedstawiamy 8 powodów, które utwierdzą każdego z pracodawców, że warto zainwestować w rozwój pracowników.

 1. Większe zaangażowanie pracowników

  Merytoryczne i ciekawe szkolenia pozwalają pracownikom zdobyć nową wiedzę, a do tego mocno zwiększają ich wydajność i zaangażowanie. Pracodawca inwestujący w kompetencje swoich ludzi daje im kredyt zaufania, a ci odpłacają się wyższym zaangażowaniem w pracy.Czynny udział w szkoleniach przekłada się oczywiście na wyższe kompetencje. Pracownik wyposażony w nowe umiejętności i wiedzę będzie pracował efektywniej, co przełoży się na jakość pracy całego zespołu. Dodatkowo, przeszkolone osoby paradoksalnie są dla firmy oszczędnością – dzięki nabytej wiedzy mogą wykonywać nowe zadania, które dotychczas zlecano np. firmie zewnętrznej.

 2. Konkurencyjność firmy

  Kompetentni pracownicy to konkurencyjna firma. Organizacja, która ma dobrą renomę i jest znana na rynku z profesjonalnej załogi, będzie chętniej wybierana przez kontrahentów i potencjalnych nowych pracowników.

 3. Mniejsza fluktuacja pracowników

  Kierując pracownika na szkolenie, wysyła mu się jasny sygnał: “Jesteś tutaj potrzebny”. To duże wyróżnienie, które zwiększa zaangażowanie danej osoby oraz jej lojalność wobec firmy, co przekłada się na niższą fluktuację pracowników. Osoby zadowolone ze swojego miejsca pracy są mniej skłonne do zmiany pracodawcy, a to niesie za sobą wiele korzyści i oszczędności – zwłaszcza w kontekście rekrutacji. Im niższa fluktuacja, tym niższe koszty poszukiwania i zatrudniania nowych pracowników.

 4. Integracja zespołu i lepsza komunikacja w firmie

  Szkolenia są doskonałą okazją do tego, by ludzie pracujący w jednym zespole mogli się lepiej poznać i zintegrować. Atmosfera w pracy ma ogromny wpływ na efektywność i zaangażowanie. Dużą wartość mają również szkolenia z kompetencji miękkich – pozwalają one usprawnić komunikację w firmie, a tym samym zwiększyć efektywność pracy.

 5. Dowartościowanie pracowników

  To ważny aspekt, o którym często się zapomina. Pracownicy nie zawsze czują się doceniani za to, co robią. Skierowanie na szkolenie jest dużym wyróżnieniem i może bardzo mocno wpłynąć na motywację i zaangażowanie pracownika. Osoba, która czuje się zauważona przez pracodawcę i dowartościowana, będzie lepiej pracować.

 6. Wytypowanie nowych liderów

  Bywa, że wykonując codziennie obowiązki, pracownicy nie zawsze mogą wykorzystać swoje możliwości i ukryte talenty. Dobrym pomysłem są warsztaty, w których bierze udział cały zespół wraz z przełożonym. Postawieni w nowej sytuacji pracownicy, którzy dostają do wykonania zadania, zaczynają naturalnie wchodzić w różne role w grupie. To jest okazja dla przełożonego, który obserwując swój zespół może rozpoznać osoby wykazujące skłonności przywódcze i na tej podstawie wytypować nowych liderów.

Widać wyraźnie, ile korzyści daje szkolenie pracowników i inwestowanie w ich rozwój, dlatego szkolmy siebie i pracowników, aby czuli się lepiej, a firma lepiej funkcjonowała.

Zachęcamy tym samym do skorzystania ze szkoleń BDO Advisory z zakresu lean manufacturing. Dużą przewagą tych szkoleń jest fakt, że zostały przygotowane przez praktyków z dużym doświadczeniem i mają charakter szkoleń e-learningowych – tempo i zakres można dostosować do swoich możliwości. W naszej ofercie znajdą Państwo szkolenia poruszające kwestie m.in. optymalizacji czasu pracy, w jaki sposób i jakie wskaźniki mierzyć, jak realizować i co daje skuteczny pomiar czasu pracy i pomiar efektywności, jak podejść do problemu ciągłego doskonalenia – usprawnień i analiz niezbędnych w przedsiębiorstwie.

 

Pełna lista szkoleń dostępna jest na BDO Academy.